سال نو مبارک

سلام بر همه دوستان و فامیل و مردم روستای جهادآباد و آنانکه این وبلاگ را میخوانند.

عید نوروز بر همه شما مبارک باد. سال خوب و خوشی همراه سلامتی و تندرستی برای شما از خدای بزرگ آرزو میکنم.

انشاالله که همیشه خوش و خرم باشید.

عید نوروز از نیاکان ما به ما به رسیده است. و تا وقتی که طبیعت هست و نو میشود عید نوروز هم وجود دارد و سال به سال بهتر برگزار میشود.

همینطور که طبیعت نو میشود ما هم نو میشویم. هم لباس نو میپوشیم و هم به اخلاق نیکو آراسته میشویم.

عید نیکوئی هائی دارد که به آن اشاره میکنم.

-          سنت خانه تکانی که چقدر به بهداشت خانواده ها کمک میکند و موجب میشود که زیادی های خانه را به دور بریزیم و خانه را از آلودگی پالایش کنیم. و پاکیزگی و زیبائی را به خانه بیاوریم.

-          مراسم خرید که موجب رونق کسب و کار است و جنب و جوشی در مردم. که سعی میکنند لباس ها و وسایل را نو کنند.

-          سنت خوب دید و بازدید که همه ما به دیدن بزرگترها میرویم. و ادب احترام به بزرگان را به جا میآوریم. حتی اگر در طول سال به اقوام سری نزده باشیم ، عید نوروز فرصت مناسبی است که به دیدار آنها بشتابیم.

-          سنت عیدی دادن. مخصوصا به بچه ها و کوچکترها. به افرادی از فامیل که تهی دست هستند. امید که فراموش نکنید و به همه کوچکترها عیدی بدهید و مهر و محبت را در دل خردسالان بکارید.

یاد آن روز ها به خیر که 40 سال پیش ما به دیدن بزرگترها میرفتیم و یک نارنج قشنگ هم برای بزرگترها عیدی میبردیم و آنها یک ریال یا دو ریال به  ما عیدی میدادند. و عمه ها و زن عمو و زنهای فامیل به ما بادام عیدی میدادند. و چه عشقی داشت که با بچه ها بادام بازی میکردیم و بعضی ها هم قاپ بازی. و چه شاد بودیم و سرحال. روزهائی که هرگز فراموش نمیشوند.

سعی کنیم خوشی و خاطره را برای بچه های امروز که فردا بزرگ میشوند به یادگار بگذاریم.

خیلی جا دارد که یادی هم از کسانی بکنیم که سال گذشته در میان ما بودند و امروز نیستند. روحشان شاد باشد. مخصوصآ خورشید فقاهت که جایش خیلی خالی است.

پیروز و سربلند باشید و به دیگران هم پیام بدهید و شما هم از نوروز بنویسید.

در ضمن کمک به ساخت مسجد روستا را فراموش نکنید. امسال باید ساخت این مسجد به مرحله نهائی برسد. انشاالله...

/ 5 نظر / 81 بازدید
بهرام خسروی

سلام[گل] من نیز این عید سعید باستانی را به شما و تمام هموطنان عزیز تبریک می گویم[گل] امیدوارم این سال سالی پر از نشاط و شادی برای شما عزیزان باشد[گل][گل][گل] www.mars48.persianblog.ir

بهرام خسروی(آموزش کامپیوتر)

سلام بر دوست خوبم آقا رضا[گل] خواستم هم احوالی از شما بپرسم و همچنین وبلاگ جدیدم رو با عنوان " آموزش کامپیوتر " معرفی کنم...[لبخند] امیدوارم با نقطه نظرات سازندتون منو یاری کنید... آدرس: www.marstarfand.persianblog.ir

هلن کرنری

سلام ، امیدوارم که حالتان خوب باشد. عیدتان مبارک و امیدوارم که سال خوبی پر از شادی و سرور به همراه خانواده تان داشته باشید.

بهرام خسروی

[گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [قلب][قلب][قلب][قلب][قلب][قلب][قلب] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل]

بهرام خسروی

سلام[گل] انشا’الله که حالتون خوب و خوش بوده و همیشه در پناه خداوند متعال سربلند و سرافراز باشید.... امروز خبر جانسوزی به من رسید که هنوز باور ندارم! بنده درگذشت نا بهنگام عزیز از دست رفته مداح اهل بیت (ع) آقای امیر خسروی را به خانواده ایشان و دوستان و آشنایان تسلیت عرض می کنم. و از خداوند برای خانواده ایشان صبر جلیل خواستارم.[بغل] www.mars48.persianblog.ir www.marstarfand.persianblog.ir www.dehkaderoz.persianblog.ir