عاشورای 1391

امروز 5 آذر 1391 روز یکشنبه و عاشورای حسینی است. برای شما گزارش گونه ای می نویسم.

سلام بر حسین و یاران با وفایش. و سلام بر اولاد او که آنان نیز از یاران حسین بودند.

من از عصر روز تاسوعا در مراسم عزاداری مردم روستا شرکت کردم. شب هم در مسجد روستا سخنرانی بود و عزاداری. در شب عاشورا حجه الاسلام عسکری سخنرانی کرد و مردم روستا را به وحدت دعوت کرد. او را روحانی با صفا , با معرفت و مردمی یافتم. در روز عاشورا در کنار مردم به عزاداری پرداختند. اگر از ایشان بیشتر نمی نویسم برای این است که محضر ایشان را کمتر درک کرده ام.

در شب عاشورا حاج شیخ اسماعیل خسروی هم سخنرانی غرا و پرشوری داشتند.  ایشان از چرائی قیام حسین (ع) گفتند. اینکه آن حضرت نمیخواست با حکومت منحرف و یزید منحرف بیعت کند. و اینکه آقا برای اصلاح دین جدش قیام کرده بود. ایشان از شجاعت حضرت زینب در مجلس یزید گفتند و زنان را به الگوگیری از آن اسوه صبر و شجاعت دعوت کردند.

در این شب من هم مثل سالهای گذشته برای ساخت و تکمیل مسجد از مردم درخواست کمک کردم. خیلی ها کمک کردند. و بعضی ها هم روی من رو سیاه را پایین گذاشتند. در هر صورت خدا به همه آنان که کمک کردند سلامتی عنایت کند که بالاترین نعمت هاست و در همین شب خیلی ها التماس دعا داشتند که برای سلامتی عزیزانشان دعا کنیم.

ظهر روز عاشورا مثل همیشه زیارت عاشورا برگزار شد که یادی هم از عزیز دلمان کربلائی امیر کردیم. که جایش خیلی خالی بود.

روز عاشورا هم خیلی با شکوه برگزار شد و مردم واقعاً خوب عزاداری کردند. به نظر من از همه سال های گذشته بهتر بود.

در اینجا از همه مردم خوبمان به خاطر عزاداری خوبشان تشکر میکنم.  چند عکس را به یادگار میگذارم. عکس هائی که در این روز با دوربین موبایل گرفته شده اند.

شما هم هرچه دلتان خواست در نظریات بنویسید. انتقادات شما هم بر روی چشم.

 

عزاداران در مقابل کاروانسرای روستا

مداحان اهل بیت

 

 حجه الاسلام آقای عسکری

/ 24 نظر / 58 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مخفی

سلام اقا رضا لطف کن وقتی از مردم کمک میخوای در مورد دو تا مسجد کمک بخواه چون هر دو جا خانه خدا هستند ممنون میشم البته اگه واقعا معتقدید که مسجد خونه خداس این کار رو بکنید ممنون

مخفی

سلام چرا مطالب رو اول شما باید بخونید بعد زوی سابت میزاریود مگه این سابت رو راه ننداختید که هر گی هر چی دویت داره بگه پس ما چجوری با مردم ارتباز برقرار کتبم؟

همه ما با قدرت هرچه تمام تر رای میدهیم تا باز هم به استکبار جهانی و دشمنان ولایت سیلی محکمی بزنیم. ما نه از انقلاب کردن پشیمانیم نه از رای دادنمان. سیدعلی لب تر کند..... غسل شهادت می کنیم.

سلام .چرا انتقادامو درباره خودتون و طرفداراتون نمیزاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام.ممنون از شما بخاطر کار خوبتون. کاش یه نفر پیدا میشد یه شجره نامه ای از ما پیدا می کرد تا بدونیم از کجا اومدیم و اصلیتمون کجاییه و اجدادمون از کجان. شما اطلاع دارید؟

علی رضا

سلام خدمت شما.خسته نباشید.یه سوال. شما از کی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می کنید؟

علی رضا

سلام. خسته نباشید.ولادت امام علی(ع) و روز مرد بر شما مبارک. میخواستم ببینم کاندیدای مورد نظرتون کیا تا ما هم بتونیم راحتتر انتخاب کنیم. باتشکر فراوان

علی رضا

درود بر شما. میخاستم ببینم کاندید شما کیست تا ما بهتر بتوانیم تصمیم گیری کنیم. ممنون.

خاکی

سلام خدمت اقا رضای گل میخواستم ازت تشکر کنم بابت اون جشنی که شب انتخابات دم حوض راه انداختی واقعا داماد باحالی داری خدا حفظش کنه امیدوارم بازم تکرار بشه

حمید عمو خانی

باسلام خدمت پسر دایی عزیزم اقارضا میخوام یه ایمیل بسازم چون برای کارم واقعا لازممه اگه میشه لطف کن بهم بگو باید چیکار کنم مراحلشو برام توضیح بده خدا حفظت کنه. ممنون