وز شمار خرد هزاران بیش

عالم مجاهد ، آیت الله منتظری که فقیهی درد آشنا بود به ملکوت اعلی پیوست.

او که تمام عمر خود را همچون مولایش علی علیه السلام به مبارزه با نفس و عدالتجوئی مشغول بود. دوران ستم شاهی را تجربه کرد و در آن دوران از یاران امام خمینی بود. او همدرس و هم شاگردی آیت الله مطهری بود و همسنگر و هم زندانی آیه الله طالقانی.

او و طالقانی با هم از زندان آزاد شدند و در سال 57 برای دیدار امام خمینی به پاریس شتافتند و در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بزرگی بر عهده داشتند.

بعد از آقای طالقانی دومین امام جمعه تهران بودند. و خطبه های نماز ایشان فراموش نشدنی است.

او را سرآمد همه فقها میدانند و براستی چنین بود و چندین جلد کتاب پیرامون ولایت فقیه تآلیف کردند که کسی تا کنون به این کار مبادرت نکرده بود. و خود مرجع تقلید بسیاری از مردم بود.

او امید امت و امام بود. و میرفت که سکاندار انقلاب و رهبری آن را بر عهده گیرد اما دست روزگار و تقدیر چنین نخواست. و من که محضر حاج علی منتظری را درک کرده بودم در آن زمان از ایشان دلیل آن را پرسیدم و جواب داد "خدا شیخ حسینعلی را دوست داشت که این بار سنگین را از دوش ایشان برداشت". و براستی دنیا و مقام دنیائی هم برای آقای منتظری ارزشی نداشت.

منتظری تمام عمر از مولایش علی (ع) و آموزه های او در نهج البلاغه سخن گفت و همیشه از امر به معروف و نهی از منکر سخن گفت و آن را وظیفه ای همگانی میدانست و خود مصداق این آیه قرآن بود که : ولتکن منکم امة یدعون الی الخیر ......."

بسیار میتوان برای آن مرد روحانی و مجاهد خستگی ناپذیر و شجاع نوشت. اما بسنده میکنم به این شعر رودکی که در وصف شهید بلخی سروده است:

کاروان شهید رفت از پیش

وان ما رفته گیر و می اندیش

وز شمار دو چشم یک تن کم

وز شمار خرد هزاران بیش

خدایش رحمت کند و در اعلی علیین جای دهد که در کنار مرقد حضرت معصومه سلام الله علیه چند روزی است به آرامش ابدی فرو رفته است.

حاج علی منتظری و آیت الله منتظری

مردم خوب روستای جهاد آباد به پاس خدمات آن مرد بزرگ و مرحوم حاج علی منتظری در روز جمعه 4 دی از ساعت 10 صبح تا 12 ظهر در مسجد روستا به سوگ مینشینند و یاد آن پدر و پسر را گرامی میدارند.    من به همه دوستداران او و طریق آزادی و آزادگی تسلیت میگویم.

/ 6 نظر / 20 بازدید
بهرام خسروی

سلام بر آقا رضای گل[گل] چه عجب دوست عزیز بلاخره چشم ما به جمال مطالب خواندنی شما روشن شد! با شنیدن رحلت جانسوز این عالم بزرگ و دلسوز بی نهایت متاسف و متاثر گشتم...درگذشت ایشان را به تمام دوستداران ایشان و بیت معظم له تسلیت می گویم.. روحش شاد دوست داشتم در این مراسم روحانی شرکت میکردم اما قسمت نبود دوست عزیز مگر نمی گویند نویسنده ولایت فقیه ایشان بودند! پس چرا آنهایی که خود را مطیع ولایت فقیه می دانند با نویسنده اش اینچنین رفتاری زشت و نا معقول دارند؟!!!! مثل این است که وقتی لامپی روشن می شود بگوییم خدا لعنت کند ادیسون را!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! موفق باشید[گل]

بهرام خسروی

باز هم سلام جای بسی تاسف است که با مرده این عالم ربانی هم کار دارند و رهایش نمی کنند!!!! از شنیدن برگذار نشدن مراسم سوگواری برای ایشان ناراحت شدم! با مرده صدام حسین هم چنین نکردند!!!! خدا به همه ما رحم کند موفق باشید

شیخ رحمت ا...(اقا حشمت)

با عرض سلام وخسته نباشی خدمت اقا رضا بابت زحمات زیادی که برا ساخت سایت کشیدی بسیار جالب وجذاب بود وحرف نداشت............ امیدوارم که خدا وامام زمان یاریت کند. التماس دعا.

استعداد ها مسدود شده است.[شرمنده]

همولایتی

با سلام نویسنده ولایت فقیه بود اما از آنچه نوشته بود متاسفانه 180 درجه عدول کرد. مواظب باش آقا رضا و زیاد سنگ ایشان را به سینه نزن که: هر که چیزی را دوست بدارد با آن محشور می شود.

عدالت

سلام اقا رضا بعضی از مردم روستا که تعداد کمی هستند کی میخواهند متوجه شوند که چه مرجع عز یزی را از دست داده ایم جواب