روستای ما گریست.

تصویری از مداح اهل بیت مرحوم امیر خسروی

تصویر مداح خوش صدا و مخلص اهل بیت,  مرحوم امیر خسروی که در عاشورای ١٣٨۴ گرفته شده است . و  در تاریخ 30/2/١٣٨٩به رحمت ایزدی پیوست.

همه آمده بودند. کوچک و بزرگ. زن و مرد. تا در مراسم تشییع عزیز خود شرکت کنند. همه بر سر و سینه میزدند و گریه میکردند. جوانان زیادی تابوت حامل او را بر سر دست داشتند. سالیان درازی بود که اینگونه تشییع جنازه را در روستا ندیده بودیم. مراسم او یاد آور مراسم تشییع پیکر پاک شهدای روستا بود. او که عمر خود را از مصیبت حسین خوانده بود و برای حسین عزاداری کرده بود امروز به با شکوه ترین وجه تشییع شد.

آری امروز جمعه برابر سی و یکم اردیبهشت 1389 شمسی پیکر امیر خسروی فرزند خانعلی در میان خیل بزرگ مردم روستای جهاد آباد تشییع و در گلستان شهدا در جوار شهدا و همرزم سابق اش شهید ایرج و ... به خاک سپرده شد.

امیر در سنین نوجوانی ، گویا آن هنگام که کمتر از 10 سال داشت، پدرش را از دست داد. و مادر فداکار و دلیرش سرپرستی او را بر عهده گرفت و او و دیگر خواهران و برادرانش را با دسترنج خود بزرگ کرد. و این مادر فداکار که قبلا داغ دار فرزند شهیدش رسول خسروی بود ، امروز نوحه خوان فرزند نوحه خوانش شد.

امیر تمام عمر خود را برای امام حسین و فاطمه و علی و ابوالفضل و زینب و دیگر خانواده عصمت و طهارت عزاداری کرد و برای مردم روستایش عزای آنان را به پا داشت. همیشه به یاد شهیدان روستا بود و برای آنان مراسم یادبود برپا میکرد.

مردم به پاس زحماتش امروز از او قدردانی کرده و با احترام او را در کنار شهدا جای دادند. اگر چه او شهید نبود اما مردم به پاس عزاداری های او خواهان به خاکسپاریش در گلزار شهدا بودند و خانواده های شهدا هم به این امر رضا داده و دم برنیاوردند تا بدینوسیله زحمات او را جبران کرده باشند.

امیر در حالی به دیار باقی شتافت که 4 فرزند (2 دختر و 2 پسر) از خود به یادگار گذاشته است. امیر صدای خوبی داشت و آنرا در خدمت روضه خوانی قرار داد. انشاالله که فرزندان او سختی ها را تحمل کنند، همانگونه که پدرشان تحمل کرد و به پیروی از پدر، خدمتگذار دین و مردم باشند.

من در گذشت این عزیز را به خانواده داغدار اعم از همسر و فرزندانش تسلیت میگویم. همچنین به مادر خوب و مهربان او که شاید آرزو داشت فرزندش امیر نوحه خوان عزای او باشد و امروز خود عزادار فرزندش است.

و از همه بیشتر به مردم روستا تسلیت میگویم که امروز آنها هم یتیم شدند و دیگر امیر در میان ما نیست تا مجالسمان را صفا و رونق دهد. خدا حق او را بر همه ما حلال کند. که در نیم قرن گذشته مداحی همچون او در روستای ما نبوده است و باید زمان بگذرد تا زمانه امیری دیگر بدنیا آورد.

از خدای بزرگ برای او طلب غفران و علو درجه را دارم و به رسم یادبود و قدردانی با قلم قاصر خود این مطلب را برای او در تاریخ ثبت کردم. روحش شاد باد. و خاطره اش جاودان.

یک عکس از او به یادگار گذاشتم و منتظرم تا دوستان عکس و فیلمهای او را برایم بفرستند و خاطرات خود از او را در این وبلاگ ثبت کنند.

 

/ 48 نظر / 43 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یاسر

با سلام خمت اقارضای عزیز(که صحبتهای ما رو تحمل میکنه)واقا بهرام.ایا به این اعتقاد دارید که یکی از ارکان اصلی تشیع التزام عملی به ولایت فقیه.و مخالفت با ان طبق ایه 38سوره مبارکه بقره و ایه 36سوره مبارکه احزاب و ایات دیگر مخالفت با خدا رسول خدا وامامان است.ذره ای مخالفت با ولی فقیه در دین ما نقص ایجاد میکنه. من از همه کسانی که التزام عملی به ولایت فقیه دارند و ازحساس میکنن از طرف من به انها توهین شده حلالیت میطلبم.اما وای به حال کسانی که از این مهم زاویه گرفته اند.چون طبق تفسیر ایات ذکر شده انها "خسردنیا والاخره" هستند.خدا رو شکر تاریخ این رو ثابت کرده کسانی که در مقابل ولی فقیه از اول تا به امروز ایستاده اند همواره دچار بدترین عاقبت شده اند.باز هم از کسانی که به ولایت فقیه اعتقاد دارند و به انها توهین شده عذر خواهی میکنم پیشاپیش ولادت امام زمان(عج)را به همه اهالی روستا تبریک عرض میکنم. اللهم ارنی الطلعه الرشیدهو الغره الحمیده. انشاا.... یاعلی مدد.خدانگهدار

یاسر

باز هم سلام. ای کاش اقا بهرام شعر (نماز بی ولایت بی نمازیست تعبد نیست نوعی حقه بازیست)ّ.را درست برا خودشون معنی میکردن که هم خودشون هم اهالی روستا را دچار سو, تفاهم نکنن.

بهرام خسروی(کاشان)

آقا یاسر سلام[گل] حالا شد!( البته تا حدودی)...تکلیف((اکثریت اهالی روستا))معلوم نشد!!![سوال] در ضمن بنده در مورد ولایت فقیه و.... با کسی بحثی ندارم...شرمنده...فقط متذکر می شوم که برای کسانی که به این مقوله اعتقاد دارند و همچنین به کسانی که اعتقاد ندارند احترام یکسان قائل هستم. و به نظر من در این میان حق با کسی است که بتواند با ادله محکم اعتقادش را ثابت کند موفق و پیروز باشید[گل]

بهرام خسروی

سلام به آقا رضای گل[گل] آقا رضا امروز تصمیم گرفتم آهنگ سرود (وطن) که فکر میکنم متناسب با وبلاگ شماست رو به کمترین حجم تقلیل بدم و اون رو به صورت کد در آوردم که اگه دوست داشتید روی پوسته وبلاگتون بگذارید به آدرس زیر برید و کد آهنگ رو تماما" کپی کنید و در قسمت ( کدهای اختصاصی کاربر ) وبلاگتون پیست(paste) کنید. آدرس: http://marstarfand.persianblog.ir/page/jahadabad

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام آقا رضا.خییلیی ممنون.چرا پیام منو نزاشتین چرااااااااااااااا؟[ناراحت]

محمد(عباس عمو قدم)

آقا رضا لطفا یک قدری مدیریت داشته باشید تو وبلاگتون این مطلب رو نمیدونم کدوم از خدا بی خبری به اسم من نوشته. من یه تار موی پسر عموم رو با هزارتا آشغال آب گل آلود کن که فقط دنبال فتنه و تفرقه می گردن عوض نمی کنم انشاا... خدا همه را به راه راست هدایت کنه این وصله ها به من نمیچسبه. لطفا برای حفظ حقوق من حتما این مطلب رو روی وبلاگ بگذارید

عبدخدا

سلام به تمام کسانی که این مطلب رومیخونن بخصوص آقارضا. فقط اینوبگم که جهادابادبدون امیرمانندعاشورابعدازامام حسین(ع) شده.انگارغبارغم همه جاشوگرفته.هیچ چیزی دیگه مثل قبل نیست خلاصه کنم.خدابه همه ی مااهالی روستامخصوصآخانواده ی آن عزیز صبرعطاکنه.بخصوص که تازگی شنیدم بچه ی یک ساله ی آن عزیز هنوز بهانه ی باباشومیگیره

عبدخدا

سلام آقارضاببخشیدولی میخواستم یهنظری بدم که اگه میشه عکس هایی ازمرحوم امیرتوی این وبلاگ بذاریدتاماهم بتونیم دانلودکنیم حداقل عکس هایی ازاون مرحوم به یادگارداشته باشیم.

عبدخدا

بازم سلام امااین بارچه سلامی دیشب رفته بودم مسجداماجای کسی خالی بودکه فکر نمیکنم دیگه جای خالیش ٍبربشه البته اگه آقارسول کمرهمت رو ببندند میتونندتاحدی جاشوبرای همه ی اهالی برکنندو مانند مرحوم امیر مداح اول جهادآبادوکلآبرخوارومیمه بشن امیدوارم که آقارسول این متن رو بخونندالبته قبلش ازآقارضاخواهش میکنم که برای آقارسول این متن روبه نمایش بگذارندوخواهش دیگه بهشون اطلاع بدن که اینو بخونه شرمندم آقارضااماحرف همه همینه امامتاسفانه توان روبرو شدن باهاشون وگفتن این حرفهارو ندارن بخاطرهمین از شماخواهش کردیم.(مسجدخیلی سرد برگزارمیشود حداقل آقارسول بخوانند که مردم رامانند مرحوم امیرحسین به آن حالت معنوی برسانند.)باتشکراز آقارضای عزیز

...................................

فقط جای امیرخالیه وهیچ کس هم نمیتونه جاشو پرکنه.