بازدید از کاروانسرای مادرشاه

روز 5 شنبه 15 خرداد 1393 در سر راه خود , هنگام بازگشت از ابیانه به اصفهان ,  دیداری از کاروانسرای مادرشاه داشتم. کاروانسرائی که تا مدتی پیش کاربرد نظامی داشت و حالا به یک مجموعه تفریحی و گردشگری تبدیل شده است.


افسوس خوردم که چرا تا کنون این کاروانسرا را ندیده بودم. و غمگین شدم از این که چرا کاروانسرای روستای جهادآباد به متروکه ای تبدیل شده است. و چرا کاروانسرای روستای ما جهاد آباد بازسازی و مرمت نشده است. چرا آنجا به یک مجموعه فرهنگی و گردشگری تبدیل نشده است.

آرزو دارم و بر این باورم که در آینده این کاروانسرا هم آباد خواهد شد و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. کاروانسرائی که در نزدیکی شاهین شهر قرار دارد و در نزدیکی اتوبان نطنز به اصفهان قرار دارد. آری پس از آنکه این کاروانسرا هم مرمت شد میتوان در کنار پمپ بنزین اتوبان یک تابلوی تبلیغاتی بزرگ نصب کرد و بر روی آن نوشت که مسافرین و گردشگران میتوانند بیایند و از زیباترین کاروانسرای ایران, جهادآباد دیدن کنند.

این پست را نوشتم تا درود و سلام بفرستم بر تمام کسانی که دست اندر کار مرمت و آبادانی کاروانسرای مادر شاه بوده اند. آنها که سرمایه گذاری کرده اند. آنها که فکر و ایده داده اند و آنها که تعمیر و بازسازی کرده اند. مردم ایران زمین قدر کار آنها را میدانند و به آنها و کارشان افتخار می کنند.

شادی و خوشحالی زائد الوصفی داشتم وقتی که کاروانسرای مادرشاه را دیدم. از خوشحالی پر در آورده بودم. و امیدوارم که شما هم موفق شوید این مجموعه زیبا و به یاد ماندنی را ببینید و از گذراندن لحظاتی از وقت خود در آن لذت ببرید.

---------------------------------------------------------------------------------------------------


/ 9 نظر / 205 بازدید
بهرام(کاشان)

با سلامی مجدد به مدیر وبلاگ آقا رضای عزیز[گل] بنده تا به حال کاروانسرای مادرشاه رو ندیده بودم! حقیقتش فکر میکردم چیزی شبیه کاروانسرای خودمونه! واسه همین از اونجا بازدید نکردم. اما با دیدن این تصاویر زیبا هم لذت بردم و هم از طرفی وقتی این تصاویر رو با تصاویر کاروانسرای جهادآباد مقایسه کردم خیلی ناراحت شدم. آدم خجالت می کشه بگه اینم کاروانسرای روستای ماست!!! آقارضای عزیز! یه جورایی با این تصاویر منو بهم ریختی.... موفق باشی[گل]

سرگذشت هیج کس تغییر نمیدهیم مگر به دست خودشان

بهرام(کاشان)

سلام و درود خداوند بر آقا رضا[گل] این روزها بزمجه روستای جهادآباد شهره آفاق شده و تقریبا" تمام خبرگزاریها این مسئله رو منعکس کردن! بنده وقتی اخبار این اتفاق رو روی سایت های مختلف دنبال می کردم متوجه شدم یه جورایی دارن به فرهنگ مردم این روستا توهین میکنن! البته بنده کشتن این موجود نادر به خاطر جثه عظیمش رو حمایت نمی کنم ولی دلیلی بر بی فرهنگی مردم این روستا نمیدونم! عدم آگاهی از مسائل محیط زیست ناتوانی و ضعف مسئولین محیط زیست استان اصفهان می باشد و هیچ ارتباطی به بی فرهنگی این مردم ندارد! مسئولین ذیربط باید با نصب تابلو های متعدد در این روستاها مردم را در این موارد توجیه کنند بعد قضاوت شتابزده کنند.

بهرام(کاشان)

سلام و درود خدا بر آقا رضا این روزها بزمجه روستای جهادآباد شهره آفاق شده و تقریبا" تمام خبرگزاریها این مسئله رو منعکس کردن! بنده وقتی اخبار این اتفاق رو روی سایت های مختلف دنبال می کردم متوجه شدم یه جورایی دارن به فرهنگ مردم این روستا توهین میکنن! البته بنده کشتن این موجود نادر به خاطر جثه عظیمش رو حمایت نمی کنم ولی دلیلی بر بی فرهنگی مردم این روستا نمیدونم! عدم آگاهی از مسائل محیط زیست ناتوانی و ضعف مسئولین محیط زیست استان اصفهان می باشد و هیچ ارتباطی به بی فرهنگی این مردم ندارد! مسئولین ذیربط باید با نصب تابلو های متعدد در این روستاها مردم را در این موارد توجیه کنند بعد قضاوت شتابزده کنند. حدود 26 سال از اختراع اینترنت می گذره ولی امسال با هزار التماس و تلاش این تکنولوژی باسرعت 128kbوارد این روستا شده!!! باز هم بگید مردم بی فرهنگ!!![گل]

م-ف

با سلام خدمت سرور عزیزم حاج آقا رضا با تمام احترامی که اینجانب نسبت به جنابعالی دارم لازم میدانم یک مورد را بعنوان برادری کوچک خدمتتان عرض نمایم. گوشه و کنار بارها شنیده ام که کسانی با غرض یا بدون غرض درمورد صحبت های شما در مجالس عزاداری اشخاص صحبت هایی می کنند که فکر می کنم به نفع شما نباشد و اینجانب هم از سر ارادتی که به شخص شما و خانواده شما و علمتان دارم، در این خصوص رنج می برم. لذا فکر میکنم بهتر باشد صحبت هایی که مربوط به عموم مردم روستا و مسائلی از قبیل عمران، بهداشت، فرهنگ و غیره می باشد را زحمت کشیده در جلسات شورا حضور پیدا کنید و یا در سخنرانی هایی که بیشتر جنبه عمومی دارد مطرح نمایید تا حداقل افرادی که غرض شخصی دارند کمتر بهانه جویی کنند (صلاح مملکت خویش خسروان دانند) با تشکر، خدانگهدار...

خادم کوچک

با سلام و درود به مردم با صفا و آقا رضای عزیز. شورا و دهیاری روستا هم طی یکسال گذشته با جدیت، و دلسوزی پیگیر مرمت و بازسازی این میراث گرانبها بوده و هستند و اقدامات لازم در حال انجام است تا به نتیجه مطلوب برسد... اما انجام اینگونه امور به همکاری مسئولین، همدلی، احساس مسئولیت و دلسوزی اهالی محترم در حفظ و نگهداری این بنا نیاز دارد... و نه فقط شورا و دهیاری... کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته (پیامبر اکرم (ص)...همه شما نگهبانید و نسبت به آنچه نگهبانید مسئولیت دارید... با تشکر و احترام.

خادم کوچک

با سلام و درود بر مردم باصفا اخلاق ناپسند و بسیار زشت ریختن آبروی افراد با تهمت و شایعه پراکنی علی الخصوص توسط برخی از اهالی روستا متاسفانه رایج بوده و هست... به نظر شما با این مشکلات چه باید کرد...؟؟؟ ضمنا عده ای مخالف مرمت کاروانسرا هستند... چرا...؟؟؟

خادم کوچک

سلام و درود خدا به روان پاک شهیدان این ماه سالگرد شهید دباغیان را در پیش داریم. برادر عزیز، آقا رضا لطفا سکوت خود را شکسته و ما را با مطالب زیبای خود بهرمند سازید. ارادتمند شما...

محسن میرزاقدم

باسلام و درود خدمت سرور عزیزم حاج آقارضا: یه مطلبی را میخواستم به عرضتون برسونم. جای شما خالی هفته گذشته سفری رفته بودیم مناطق عملیاتی غرب کشور(کردستان) وازجمله این مناطق محلی بود بنام سیران بند که همجوار با منطقه معروف کانیمانگا است در این محل با یکی از پیشمرگان کرد مسلمان بنام کاک جلال آشنا شدیم که از دوستان و همرزمان برادر بزرگوارتان شهید احمد بود که پس از آنکه حقیر خودم را از اقوام شهید معرفی کردم بسیار خوشحال شده و مرا تحویل گرفتند و تاکید بسیار کردند که سلام گرمشان را به شما خانواده محترم شهد برسام. بنده هم وظیفه خود دانستم که از این طریق سلامشان رابه شما و همچنین پدر ومادر بزرگوارتان برسانم تا هم انجام وظیفه کرده و هم این مطلب را به گوش خوانندگان برسانم که شهدا قهرمانان ملی ما هستند که نه گذشت زمان و نه دوری مکان باعث فراموشی آنان نخواهدشد.خداوند ما را قدردان شهدا قرار دهد- انشاالله. ه